2950 Switch, Inter-vLan Routing
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
2950 Switch, Inter-vLan Routing

Slm: Catalyst 2950 ile oluşturduğum Vlanlerden ikisinin birbiri ile haberleşebilmeleri istiyorum bunun için router üzerinden inter-routing yapmam gerekli fakat iki vlan de aynı ip networkünde ip adreslerini değiştirmeden iki vlan

emre aksoy Guest

Standart 2950 Switch, Inter-vLan Routing

Slm:
    Catalyst 2950 ile oluşturduğum Vlanlerden ikisinin birbiri ile haberleşebilmeleri istiyorum bunun için router üzerinden inter-routing yapmam gerekli fakat iki vlan de aynı ip networkünde ip adreslerini değiştirmeden iki vlan arası iletişimi nasıl sağlayabilirim.
    Herkese kolay gelsin

Murat Özalp Guest

Standart re: 2950 Switch, Inter-vLan Routing

Aynı networkte dediğiniz; eğer bir 255'lik C sınıfını kullanıyorsanız, bunu alt ağlara bölerek yapabilirsiniz. Örneğin ilk 128 IP bir gruba, ikinci 128 IP de diğer gruba ait olabilir. Bu durumda dediğiniz gibi bir yönlendirici üzerinden iki ağınızı görüştürebilirsiniz.

----- Original Message -----
    From: emre aksoy
    To: [email][email protected][/email]
    Sent: Wednesday, March 30, 2005 3:26 PM
    Subject: [cisco-ttl] inter-vlan routing

Slm:
    Catalyst 2950 ile oluşturduğum Vlanlerden ikisinin birbiri ile haberleşebilmeleri istiyorum bunun için router üzerinden inter-routing yapmam gerekli fakat iki vlan de aynı ip networkünde ip adreslerini değiştirmeden iki vlan arası iletişimi nasıl sağlayabilirim.
    Herkese kolay gelsin

+ Konuyu Cevapla