VLAN Configuration
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
VLAN Configuration

Merhaba ; Şirketimizde Backbone da L3 switch kullanmaktayız L2 switchler vasıtası ile 2 adet Vlan oluşturduk ve bir deprtmanı bu şekilde ayırdık. Fakat Vlan da internete cıkması gereken kullanıcılarımız bulunmakta,

Ayhan HACIOĞLU Guest

Standart VLAN Configuration

Merhaba ;

Şirketimizde Backbone da L3 switch kullanmaktayız L2 switchler vasıtası ile 2 adet Vlan oluşturduk ve bir deprtmanı bu şekilde ayırdık. Fakat Vlan da internete cıkması gereken kullanıcılarımız bulunmakta, L3 switch de port forwarding yapma şansımız olabilir diyedüşünüyorum fakat yeterli düzeyde bilgi sahibi olmadığımdan üzerinde çalışarak yanlış bir şeyde yapmak istemiyorum. L3 switch Cisco 3750G fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Mesut Cap Guest

Standart Re: VLAN Conf ..

3750 uzerinde GW nin bulundugu Vlan'a rota yazarsaniz
    internete cikabilirsiniz. Kolay gelsin.
    Mesut

--- Ayhan HACIOĞLU <[email protected]>
    > Merhaba ;
    >
    > Şirketimizde Backbone da L3 switch kullanmaktayız L2
    > switchler vasıtası ile 2 adet Vlan oluşturduk ve bir
    > deprtmanı bu şekilde ayırdık. Fakat Vlan da
    > internete cıkması gereken kullanıcılarımız
    > bulunmakta, L3 switch de port forwarding yapma
    > şansımız olabilir diye düşünüyorum fakat yeterli
    > düzeyde bilgi sahibi olmadığımdan üzerinde çalışarak
    > yanlış bir şeyde yapmak istemiyorum. L3 switch Cisco
    > 3750G fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Serdar Kut Guest

Standart VLAN Configuration - VLAN konfigurasyonu ( Virtual Local Area Network )

evet bu dediğiniz mümkündür, vlan icindeki trafiği access list ile süzerek istediginiz iplerin internete cıkabilmesi icin gerekli routing islemlerini yapabilirsiniz 3750G üzerinde...hatta access listiniz extended olursa hem ip hem port bazında paket süzerek yönlendirme yapabilirsiniz...

Ayhan HACIOĞLU <[email protected]> wrote:

Merhaba ;

Şirketimizde Backbone da L3 switch kullanmaktayız L2 switchler vasıtası ile 2 adet Vlan oluşturduk ve bir deprtmanı bu şekilde ayırdık. Fakat Vlan da internete cıkması gereken kullanıcılarımız bulunmakta, L3 switch de port forwarding yapma şansımız olabilir diyedüşünüyorum fakat yeterli düzeyde bilgi sahibi olmadığımdan üzerinde çalışarak yanlış bir şeyde yapmak istemiyorum. L3 switch Cisco 3750G fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

+ Konuyu Cevapla