Evde Sağlam bir PC'in varsa ve üzerinde aynı anda en az 2-3 Virtual Machine çalıştırabiliyorsan kitapları al kendin uğraş..


Serhat ERKAN


-----Original Message-----
From: [email][email protected][/email] [mailto:[email protected]]
Sent: Wednesday, September 22, 2004 12:45 PM
To: [email][email protected][/email]
Subject: Re: [cisco-ttl] mcse hakkında...

Sertifikanın kimseye bir faydası yok. Yani sertifika apranax değil ki ağrıları dindirsin. siz almak istiyorsanız sertifikayı o yönde ilerleyin kurs ücretlerini de ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız peşini dahi bırakmayın.
Zira bir sertifika ile bağlı da kalmayın MCSE ve türevleri, CCNA ve türevleri vb gibi ve türevleri. Uçsuz bucaksız bir yola girmeyi düşünme aşamasındasınız belliki. Lise mezunu da olsanız Ortaöğretim mezunu da olsanız, Pratikte bu sertifikaların hakkını verebiliyorsanız kimse sizden sertifika da sormaz bir yere kadar.

*Kursa giden kişilere 3-5 milyarı verdikten sonra sertifikanın nasıl bir ticari kaygıyla, insanların masum sertifika isteklerinin sömürüldüğüne de şahit olacaksınız. temkinli davranmalı ve paranı kaptırmamaya dikkat etmeli, kaptırsan da alabildiğin kadarıylapeşini bırakmadan bilgiyi almanı tavsiye edebilirim. Başka da dostane birşey söyleyemem.


> Mcse sertifikası gerçekten yararlı mı. Net te bu konuda çok çelişkili
> konuşmalar var. Bilgisi olanların yardımını bekliyorum. Bir de Ankara
> 'da en uygun fiyatlı mcse eğitimi nerede? Görüşmek üzere