RE: Cisco IP Phone 7940
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
RE: Cisco IP Phone 7940

Merhaba, Baktım şimdi Partner'lara ulasım hakkı veriyor ilgili dosyalara. Su anda Herhangi bir tftp ya da proxy server a ulasamıyordur telefon. Adresi Dhcp den al i enable etmen gerekebilir. Betül

Guest

Standart RE: Cisco IP Phone 7940

Merhaba,
    Baktım şimdi Partner'lara ulasım hakkı veriyor ilgili dosyalara.
    Su anda Herhangi bir tftp ya da proxy server a ulasamıyordur telefon. Adresi Dhcp den al i enable etmen gerekebilir.
    Betül

From: Can YILDIZ [mailto:[email protected]]
    Sent: Wednesday, August 18, 2004 12:16 PM
    To: [email][email protected][/email]
    Subject: Re: [cisco-ttl] CISCO IP Phone

Selam,

Telefonda CCM ayarlarını zaten sildim ama gene de cihaz şu anda Configuring IP ve Configuring CM List yazıları gösterip duruyor sürekli.Registered user oldum ama gene de bu "cihaz için herhangi bir software yok" yazısı çıkıyor.

Can...

----- Original Message -----
    From: [email][email protected][/email]
    Sent: Wednesday, August 18, 2004 12:10 PM
    Subject: RE: [cisco-ttl] CISCO IP Phone

Merhaba,
    Bildiğim kadarıyla SIP phone lar bir proxy server üzerinden CCM siz çalişabilir.
    Ancak bahsettiğin firmware image i CCO dan indirebilirsin ancak bunun için de registered user olmalisin.
    Telefon da CCM ayarlarını silersen CCM e bağlanmaya çalışmadançalışır diye düşünüyorum yani Network Configuration a girip **# tuşlarsan telefonu unlock edersin ve gerekli ayarlamaları yapabilirsin.
    [url]http://www.cisco.com/univercd/cc/td/doc/product/voice/c_ipphon/sip7960/sipadm2/install.htm[/url] adresinde gerekli ayrıntıları bulabilirsin.
    Kolay gelsin,
    Betül

Sent: Wednesday, August 18, 2004 11:53 AM
    Subject: [cisco-ttl] CISCO IP Phone

Selamlar,

Bir tane CISCO 7940 SIP Phone'um var. Ancak cihaz default olarak bir CCM'ye bağlanarak çalışmaya ayarlı. İnternette arayıp öğrendiğim kadarıyla telefonu CCM'siz, sadece SIP Phone olarak çalıştırma imkanı var. Ancak bunun için POS30100.bin adında bir dosyanın cisco sitesinden indirilmesi gerektiği yazıyor heryerde ve sitede böyle bir dosya yok. Bu konuda bilgisi olan birisi varsa bana yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler

Can YILDIZ Guest

Standart Re: CISCO IP Phone

Selam,
    DHCP server çalışmıyor networkte. TFTP server'ı manuel olarak girdim. TFTP Timeout hatası vermiyor zaten. Partner birisini bulup ondan istiycez o zaman dosyayı. Teşekkürler...

Can...
    From: [email][email protected][/email]
    Sent: Wednesday, August 18, 2004 1:13 PM

Merhaba,
    Baktım şimdi Partner'lara ulasım hakkı veriyor ilgili dosyalara.
    Su anda Herhangi bir tftp ya da proxy server a ulasamıyordur telefon. Adresi Dhcp den al i enable etmen gerekebilir.
    Betül

Sent: Wednesday, August 18, 2004 12:16 PM
    Subject: Re: [cisco-ttl] CISCO IP Phone

Selam,

Telefonda CCM ayarlarını zaten sildim ama gene de cihaz şu anda Configuring IP ve Configuring CM List yazıları gösterip duruyor sürekli. Registered user oldum ama gene de bu "cihaz için herhangi bir softwareyok" yazısı çıkıyor.

Can...

Merhaba,
    Bildiğim kadarıyla SIP phone lar bir proxy server üzerinden CCM siz çalişabilir.
    Ancak bahsettiğin firmware image i CCO dan indirebilirsin ancak bununiçin de registered user olmalisin.
    Telefon da CCM ayarlarını silersen CCM e bağlanmaya çalışmadan çalışır diye düşünüyorum yani Network Configuration
    a girip **# tuşlarsan telefonu unlock edersin ve gerekli ayarlamaları yapabilirsin.
    [url]http://www.cisco.com/univercd/cc/td/doc/product/voice/c_ipphon/sip7960/sipadm2/install.htm[/url] adresinde gerekli ayrıntıları bulabilirsin.
    Kolay gelsin,
    Betül

Subject: [cisco-ttl] CISCO IP Phone

Selamlar,

Bir tane CISCO 7940 SIP Phone'um var. Ancak cihaz default olarak bir CCM'ye bağlanarak çalışmaya ayarlı. İnternette arayıp öğrendiğim kadarıyla telefonu CCM'siz, sadece SIP Phone olarak çalıştırma imkanı var. Ancak bunun için POS30100.bin adında bir dosyanın cisco sitesinden indirilmesi gerektiği yazıyor heryerde ve sitede böyle bir dosya yok. Bu konuda bilgisi olan birisi varsa bana yardımcıolabilir mi?

Teşekkürler

+ Konuyu Cevapla