Frame Relay Bağlantıda Merkez Şube Arası Konfigurasyon
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Frame Relay Bağlantıda Merkez Şube Arası Konfigurasyon

merhabalar, Merkez ve sube arasinda 128k Frame Relay hat var. Merkezde ise 128k leased line internet, 512k adsl internet (zoom) ve mail server olarak calisan bir pc var (gateway=router ip)

Depeche Guest

Standart Frame Relay Bağlantıda Merkez Şube Arası Konfigurasyon

merhabalar,
    Merkez ve sube arasinda 128k Frame Relay hat var.

Merkezde ise 128k leased line internet, 512k adsl internet (zoom) ve mail server olarak calisan bir pc var
    (gateway=router ip) .Benim istedigim subedeki pcler Frame Relay uzerinden merkeze gelip internete adsl uzerinden ciksinlar. Bunu nasil yapabilirim?

Sayet merkezrouterde ;
    ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 adsl_gateway_ip yazarsam istedigim oluyor.

Fakat boyle olunca ofis dısından mail servere ulasmaya calistiklarinda ulasamiyorlar.
    bunun icin nasil bir config yapmam lazim

tesekkurler

barış kemiksiz Guest

Standart re: Frame Relay Bağlantıda Merkez Şube Arası Konfigurasyon

Emin değilim ama şunu bir deneyebilirisin.
    şubedeki routera ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 adsl_gateway_ip
    şubeler arasında kullandığın route tablosu aynı kalsın.sonucu söylersen sevinirim.

Depeche <[email protected]> wrote:
    merhabalar,
    Merkez ve sube arasinda 128k FR hat var. Merkezde ise 128k leased line internet, 512k adsl internet (zoom) ve mail server olarak calisan bir pc var(gateway=router ip) .Benim istedigim subedeki pcler FR uzerinden merkeze gelip internete adsl uzerinden ciksinlar. Bunu nasil yapabilirim? Sayet merkez routerde ;
    ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 adsl_gateway_ip yazarsam istedigim oluyor. Fakat boyle olunca ofis dısından mail servere ulasmaya calistiklarinda ulasamiyorlar. bunun icin nasil bir config yapmam lazim

tesekkurler

barış kemiksiz Guest

Standart re: Frame Relay Bağlantıda Merkez Şube Arası Konfigurasyon

şunu söylemeyi unutum.modeme static route eklemen gerekiyor.Şubedeki routerin adsl modemi görmesi için.Modeme merkezdeki routeri gateway olarak vermen gerkiyor.Bu şekilde çalışması lazım

Depeche <[email protected]> wrote:merhabalar,
    Merkez ve sube arasinda 128k FR hat var. Merkezde ise 128k leased line internet, 512k adsl internet (zoom) ve mail server olarak calisan bir pc var(gateway=router ip) .Benim istedigim subedeki pcler FR uzerinden merkeze gelip internete adsl uzerinden ciksinlar. Bunu nasil yapabilirim? Sayet merkez routerde ;
    ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 adsl_gateway_ip yazarsam istedigim oluyor. Fakat boyle olunca ofis dısından mail servere ulasmaya calistiklarinda ulasamiyorlar. bunun icin nasil bir config yapmam lazim

tesekkurler

+ Konuyu Cevapla