QoS (Quality of Service) , MPLS (Multi Protocol Label Switching) , VPN (Virtual Private Network)
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
QoS (Quality of Service) , MPLS (Multi Protocol Label Switching) , VPN (Virtual Private Network)

Türkiyede ileri seviyedeki (implementing mpls, QOS, mpls / vpn vs..) cisco eğitimlerini alan arkadaşlar var mı acaba ? Netron da sanırım bu eğitimleri veriyorlar. eğitimlere katılan arkadaşlar yorum yapabilirler mi

Levent Ogut Guest

Standart QoS (Quality of Service) , MPLS (Multi Protocol Label Switching) , VPN (Virtual Private Network)

Türkiyede ileri seviyedeki (implementing mpls, QOS, mpls / vpn vs..) cisco
    eğitimlerini alan arkadaşlar var mı acaba ?

Netron da sanırım bu eğitimleri veriyorlar.

eğitimlere katılan arkadaşlar yorum yapabilirler mi ?

Eğitimlere katılmayı düşünüyorum fakat eğitim kalitesinden çok emin değilim,

teşekkürler

Okan Beduk Guest

Standart QoS , MPLS , VPN Eğitim

Selam,
    Netron'da iş yerime bağlı olarak QoS içeren 1 haftalık bir eğitime katılmıştım. Hocalar eğitimi pratik bilgiyle de anlattıkları için yararlı oldu. Ama sonuçta yeterli değil bence. Ankara'da ise CCNP eğitimi için Anka'ya gidiyorum. Teorik konular açısından memnunum pratik olarak da rahat rahat deneme yanılma yapılacak yeterli sayıda cihaz var. Hocalar da izin veriyorlar bireysel lab. çalışmasına.
    Kısaca, aslında tüm ileri bilgi sana kalmış. Buradaki tartışmaları dinlemek de ayrı bir pratik katıyor bence. Bol bol okumak gerekiyor. Doküman sebil gibi. Tabi bozacak cihaz varsa çok daha yararlı oluyor ;o)
    Kolay gelsin....

Levent Ogut <[email protected]> wrote:
    Türkiyede ileri seviyedeki (implementing mpls, QOS, mpls / vpn vs..) cisco eğitimlerini alan arkadaşlar var mı acaba ?

Netron da sanırım bu eğitimleri veriyorlar.

teşekkürler

e-mky Guest

mpls ccna eğitim içeriğinin bir bölümü mü arkadşlar.... ???

e-mky Guest

adavanced bgp eğitimi düşünüyorum.ccnp içinde bu detay geçsede mpls ,bgp, ve Qos ve diğer konular çok critic içeriğe sahip bence...

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

MPLS CCNP ve CCIP eğitimlerinin içeriği ve CCIE olmak için MPLS, QoS ve routing protokollere (bgp, ospf, eigrp vs.) hakim olman gerekiyor.

merve_06 Guest

merhaba adım merve lise 4 ağ sistemleri öğrencisiyim geçen sene cisco 7200 router kullandım ileri derecede bilen bi öğretmenim vardı bana çok yardımcı oldu şimdide bu cisco yada microsoft kurslarına gitmek istiyorum sizlerin yardımını istiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim ağ yöneticisi olmak istiyorum network sevgisi ile doluyum:)

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

merhaba merve,
    eger network konusunda kendini ilerletmek ve isinde uzman bir ag yoneticisi olmak istiyorsan bunun icin herseyden once Cisco router ve switch konfigurasyonlarina hakim olmalisin. Cisco ayni zamanda network teknolojilerine de tipki urunlerinde oldugu gibi yon veren lider bir sirket ve egitim konusunda da dunyada kabul goruyor.

Sana tavsiyem ingilizce seviyeni iyilestirmen, OSI katmanlari ve TCP/IP konusunda oncelikle ilerleme kaydetmelisin..

Ardindan Cisco'nun CCNA sertifikasyon egitimine girebilir, sinavini vererek CCNA olabilirsin. Bu sertifikasyonun sonu CCIE sertifikasina kadar gidiyor ve Turkiye'de halen CCIE sayisi cok yuksek degil..

OSI katmanlarini ogren
    Ag terminolojisine hakim ol
    TCP/IP konusunda kendini gelistir
    CCNA egitimlerine katil
    CCNA sertifikani al

ilk etapta onerilerim bunlar olacaktir. En azindan ag cihazlarini taniman ve ag uygulamalarini bilmen, ag cihazlarini konfigure edebilmen gerekiyor.

RhYDoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

bende lise 3 meslek lisesi bilgisayar bölümü ağ işletmenliği okuyorum okulumuzda çok iyi eğitim veriliyor konusunda uzman öğretmenlerimiz var ve okulumuza BilgeAdam dan uzmanlar konferanslar veriyor.Topolojileri TCP/IP ve OSı katmanlarını iyi biliyorum ama VLan ile ilgili bilgiler öğrenmek istiyorum kendi çabalarımla internet v.b. yerlerden sizce VLan öğrenmek yararlı olurmu ve bi kaç tavsiyeniz varsa heyecanla bekliyorum.Cevaplar için şimdiden herkeze teşekkürler...

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Aramızda boyle network sevgısı dolu olan genclerı gormek gercekten mutluluk verıcı...

Merve oncelıkle senın yasdıkların ıcın bı seyler yazmak stıyorum.tabıkı okulunda ag sıstemlerı gormen cok guzel ama sadece okulda aldıgın bılgılerle network admını ya da uzmanı dıım olman bıraz zor.Root cok guzel acıklamıs oncelıkle bu egıtımlerı veren kurslara yazılman senın ıcın buyuk avantaj olur.oncelıkle OSI mımarısını TCP/IP yapısını Vlanları ve routıngı CCNA egıtımı alarak baya bı gelıstırebılırsın.bu kursu alabılecegın baya bı yer var..

1)Smartpro
    2)bılge adam
    3)netron
    4)bt egıtım bunları dahada cogaltabılırıs.bana sorarsan eger cısco egıtımı almak ıstıosan BT egıtım derım ama tabı yer olarak ulasım olarak sana hankısı uyar onu bılemem...

latecollision Guest

[QUOTE=Levent Ogut;4060]Türkiyede ileri seviyedeki (implementing mpls, QOS, mpls / vpn vs..) cisco
    eğitimlerini alan arkadaşlar var mı acaba ?

***** da sanırım bu eğitimleri veriyorlar.

teşekkürler[/QUOTE]

selam
    bu egitimlere katılmayı düşünüyorsan **** düşünebilirsin,ben memnun kaldım açıkçası,ccna ve ccnp yi netron dan almıştım ve gayet başarılı bir egitim veriyorlar.Tabi hangi kurum ne kadar kaliteli egitim verirse versin sonuçta iş kişinin kendi isteginde bitiyor,örnek olarak egitim almadan da ccna i öğrenebilirsiniz.
    Konu latecollision tarafından (16.12.2008 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla