Check Point R75 Firewall (Putty Client Gui)
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Check Point R75 Firewall (Putty Client Gui)

Merhabalar arkadaşlar, Merkez lokasyonumuzda checkpoint 270 serisi bir firewall var. şube lokasyonundan merkez lokasyonuna superonline ADSLhattı ile noktadan noktaya bir bağlantı hizmeti aldık. Benim firewall (chackpoint) üzerinde role eklemem gerekiyor.

cgogsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Check Point R75 Firewall (Putty Client Gui)

Merhabalar arkadaşlar,

Merkez lokasyonumuzda checkpoint 270 serisi bir firewall var.

şube lokasyonundan merkez lokasyonuna superonline ADSLhattı ile noktadan noktaya bir bağlantı hizmeti aldık.

Benim firewall (chackpoint) üzerinde role eklemem gerekiyor. bunu firewall arayüzünden (SmartDashboard) yapabiliyoruz.

ancak firewall (chackpoint)'da dışarıdan gelen bir ip isteğini kabul etmesi için arayüzünden sadece role tanımlamak yetmiyormuş.

putty isimli bir arayüz yazılımı var firewall'un. komut satırı mantığında çalışıyor.

işte bu putty'den client gui methodunu kullanarak dışarıdan gelen ip için izin vermek gerekiyormuş.

yarın ADSL bağlantımız aktif edilecek ve benimde merkez firewall'da bu ayarlamaları yapmam gerekiyor.

bunun nasıl yapıldığını bulamadım.
    Konu cgogsu tarafından (22.09.2011 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam,

Tam olarak ne demek ıstedıgınız anlamadım ama putty dedıgınız program checkpointe ozel bı program degıl ınternetten ucretsız ındırebılırsınız.Fakat checkpoint ustunde yazdıgınız rule ıle dısardan ıcerı trafıgı guı den yapabılıyorsunuz.Yalnız checkpointte rule yazdıktan sonra rule aktıf ettınızmı?eger rule aktıf etmedıysenız rule calısmayacaktır.

Kolay gelsın,
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

+ Konuyu Cevapla