CEH Eğitimi ve Sertifikaları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree2Likes
CEH Eğitimi ve Sertifikaları

CEH eğitimi sadece teorik bir güvenlik eğitimi değil, saldırı tiplerini çok net ayırt etmenizi sağlamakla işe başlayan ve günümüzde güncel exploit’ler, hacking tool’lar kullanılarak firmaların nasıl hacklendiğini anlatan ve hacking

doktor_pc Guest

Arrow CEH Eğitimi ve Sertifikaları

CEH eğitimi sadece teorik bir güvenlik eğitimi değil, saldırı tiplerini çok net ayırt etmenizi sağlamakla işe başlayan ve günümüzde güncel exploit’ler, hacking tool’lar kullanılarak firmaların nasıl hacklendiğini anlatan ve hacking tool’ları güncellendikçe devamlı ve çok hızlı bir şekilde güncellenen bir eğitimdir. “Güvenliği sağlamak istiyorsanız hacker’ı iyi tanımalı ve takip etmelisiniz.” Felsefesinden yola çıkarak oluşturulan bu eğitim, şirketlerin hem iyi korunmasını sağlayan, hem de saldır ı sonucu sistemin hizmet dışı kalması durumunda sorunu çok daha hızlı çözebilen uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

latecollision Guest

Alıntı doktor_pc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CEH eğitimi sadece teorik bir güvenlik eğitimi değil, saldırı tiplerini çok net ayırt etmenizi sağlamakla işe başlayan ve günümüzde güncel exploit’ler, hacking tool’lar kullanılarak firmaların nasıl hacklendiğini anlatan ve hacking tool’ları güncellendikçe devamlı ve çok hızlı bir şekilde güncellenen bir eğitimdir. “Güvenliği sağlamak istiyorsanız hacker’ı iyi tanımalı ve takip etmelisiniz.” Felsefesinden yola çıkarak oluşturulan bu eğitim, şirketlerin hem iyi korunmasını sağlayan, hem de saldır ı sonucu sistemin hizmet dışı kalması durumunda sorunu çok daha hızlı çözebilen uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
    Kardeşim teşekkürler ama CEH eğitimini kimseye tavsiye edemiyorum,tatmin etmiyor çünkü

ahmetbaslamisli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı latecollision Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim teşekkürler ama CEH eğitimini kimseye tavsiye edemiyorum,tatmin etmiyor çünkü
    Ok. Pekala sizce bu eğitimi en uygun şekilde hangi kurum, kuruluş veya kişiden almamız en doğrusu. Sonuçta anladığım kadarı ile bu sertifika ile beraber sistemlerdeki genel var olan açıklar ve ilerleyen dönemlerde oluşabilecek açıklar anlatılıyor. Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir???
    Konu latecollision tarafından (22.04.2009 Saat 01:55 ) değiştirilmiştir.

latecollision Guest

Alıntı ahmetbaslamisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ok. Pekala sizce bu eğitimi en uygun şekilde hangi kurum, kuruluş veya kişiden almamız en doğrusu. Sonuçta anladığım kadarı ile bu sertifika ile beraber sistemlerdeki genel var olan açıklar ve ilerleyen dönemlerde oluşabilecek açıklar anlatılıyor. Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir???
    Selam ben size burada CEH egitimi veren kursların reklamını yapamamki,sonuçta biz kimsenin arka bahçesi değiliz,ben ceh egitimi aldım ve memnun kalmadım,bence ceh de zamanın ve paran boşuna gider,onun yerine Cisco üzerine veya sistem üzerine egitim almanızı tavsiye ederim.Açıkça söylüyorum burda daha ne söyliyeyim,bana da sölemişlerdi,alma,tatmin olmazsın diye!!!!!!

NOT:Bu arada ben burda sadece kendi kişisel fikrimi söylüyorum,kimse darılmasın,gücenmesin,bir başka kişide çok faydalı bir program diyebilir.Söylediklerim bu forumu bağlamaz.

Alıntı latecollision Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam ben size burada CEH egitimi veren kursların reklamını yapamamki,sonuçta biz kimsenin arka bahçesi değiliz,ben ceh egitimi aldım ve memnun kalmadım,bence ceh de zamanın ve paran boşuna gider,onun yerine Cisco üzerine veya sistem üzerine egitim almanızı tavsiye ederim.Açıkça söylüyorum burda daha ne söyliyeyim,bana da sölemişlerdi,alma,tatmin olmazsın diye!!!!!!

NOT:Bu arada ben burda sadece kendi kişisel fikrimi söylüyorum,kimse darılmasın,gücenmesin,bir başka kişide çok faydalı bir program diyebilir.Söylediklerim bu forumu bağlamaz.
    Hocam zaten reklam değil derdimiz... Sadece eğer memnun kalmadıysanız sizce nasıl olmalıydı ne beklediniz ve elinize ne geçti? Bunları paylaşsanız bile bence çok faydanız dokunur. Siz söylediklerinizde mutlak olarak haklısızınız. Ben sadece siz memnun kalmadığınızı söylediğinizde bunun nedeni ve beklentileriizi merak ettim. Ki bu merak bizim bu eğitimden beklentilerimizi şekillendirecektir kanaatindeyim.
    Konu latecollision tarafından (22.04.2009 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

latecollision Guest

Alıntı ahmetbaslamisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten reklam değil derdimiz... Sadece eğer memnun kalmadıysanız sizce nasıl olmalıydı ne beklediniz ve elinize ne geçti? Bunları paylaşsanız bile bence çok faydanız dokunur. Siz söylediklerinizde mutlak olarak haklısızınız. Ben sadece siz memnun kalmadığınızı söylediğinizde bunun nedeni ve beklentileriizi merak ettim. Ki bu merak bizim bu eğitimden beklentilerimizi şekillendirecektir kanaatindeyim.
    Bizim aldığımız eğitimde;konuların neler olduğu yüzeysel olarak hızlı bir şekilde geçildi ve herhangi bir uygulama yoktu,ayrıca örnek olarak bahsedilen virüsler olsun,trojanlar olsun her türlü dandik virüs programlarına yakalanan hatta çok eski basit tool lardı,ayrıca dos vardır kısa olarak şudur fakat nasıl yapılabilir gibilerinden bir uygulama yoktu,sql enjection dan tutta diger bütün uygulamaların sadece var oldukları fakat nasıl yapıldıkları adına bir uygulama filan görmedik.Dedik bari en azından güvenlik adına bir egitim olduğu için, bir firewall kurulumu gösteriliyordur fakat nafile oda yok..
    Aklıma geldikçe yazarım burdan,ben egitimi alalı 6-7 oldu.Hemen acele etme.

Teşekkür ederim...

vto
    vto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Ceh eğitiminin yüzeysel olması latecollision arkadaşımın gittiği kursla alakalı değil. EC-Council'ın belirlediği orjinal eğitimi slaytlarına baktığınızda bunu daha iyi anlayacağınızı sanıyorum. Müfredat çok yüzelsel. Yani bu eğitimde örneğin: "sql injection diye bir yöntem var ben bunu gösteriyorum öğrenmek size kalmış" amacı güdülmekte.Güvenlikle ilgili ana başlıklar ve özet bilgisi veriliyor, esas öğrenme işi size düşüyor.
    Konu latecollision tarafından (22.04.2009 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

adase isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı vto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceh eğitiminin yüzeysel olması korhanaydın arkadaşımın gittiği kursla alakalı değil. EC-Council'ın belirlediği orjinal eğitimi slaytlarına baktığınızda bunu daha iyi anlayacağınızı sanıyorum. Müfredat çok yüzelsel. Yani bu eğitimde örneğin: "sql injection diye bir yöntem var ben bunu gösteriyorum öğrenmek size kalmış" amacı güdülmekte.Güvenlikle ilgili ana başlıklar ve özet bilgisi veriliyor, esas öğrenme işi size düşüyor.
    Evet hocam olay aynen öyle gerçekleşmekte fakat CEH deyince isimden olsa gerek herkes ibr ön yargıyla gidiyor,sizi hacker yapıoz izlenimi yapılıyor oysa değil söylediğiniz gibi sistem açıklarını saldırı tekniklerini kullandıkları yolları izledikleri politikaları gösterip geçiliyor,toplam 60modül var ve sanırım 18 ila 22 arasında modül gösteriliyor gerisi size kalmış deniliyor.
    Kursa neden gittiğiniz çok önemli yani kafamızda oluşturduklarımızı görmeyince hayal kırıklığına uğramak normaldir bende ilk gittiğimde en azından bir çok uygulama olacka bir kaç sisteme giriş denemesi yapacaz sanıyordum ama olmadı =) kısaca gerçekten neler anlatıldığını ve amacını iyice araştırmak lazım

latecollision Guest

CEH eğitimine ücret ödemeyi düşünen tüm arkadaşlara;onun yerine Cisco tarafında yada Microsoft Sistem tarafında eğitim almalarını şiddetle tavsiye ediyorum.Tabiki bu benim kendi görüşüm,en azından diğer eğitimler CEH eğitimine göre daha elle tutulur bir eğitimdir.

+ Konuyu Cevapla