SVI on 1700 series
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
SVI on 1700 series

Selamlar, GNS3 programinda 1700 platformunu kullanarak IOS (c1700-entservicesk9-mz.123-8.T9) kendi topology imde kullaniyorum..topology min amaci switcler uzerinde olusturulan 3 ayri vlan i 1700 router uzerinde inter vlan ile konusturmak bunu yaparken

erdix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart SVI on 1700 series

Selamlar,
    GNS3 programinda 1700 platformunu kullanarak IOS (c1700-entservicesk9-mz.123-8.T9) kendi topology imde kullaniyorum..topology min amaci switcler uzerinde olusturulan 3 ayri vlan i 1700 router uzerinde inter vlan ile konusturmak
    bunu yaparken 2 teknology den yararlaniyorum:
    1- Router bagli oldugu eth. int. de subinterface ler olusturarak
    2- SVI teknolojisini kullanmak
    3-routed port ile
    Kullanilan bu 3 secenekten sadece SVI da problem yasiyorum....Yani ne zaman global config modunda interface Vlan xx yaratmak istedigimde bu komut yemiyor...yani sw(config)#interface ? ciktisinda vlan yok... Oysa cisco nun sayfasinda ilgili teknik referans dokumanda SVI destekleniyor diyor bu IOS icin.

Bu problemi cozemeyince, ayni platformu(1700 routeri) kullanarak baska bir IOS surumu olan c1700-ipvoicek9-mz.124-25.image kullandim topology mde...bu surumde de config#interface vlan xx komutu yemiyor....Yani ayni problem vuku buluyor...

Bilmiyorum belki ben yanlis yapiyorum bir seyi....?

Daha sonra 3660 router i catalyst bir switch icin config ettim.....eger bu platformun uzerine NM 16ESW modulunu ekledigimde, config#interface vlan komutu calisiyor... eklemedigimde bu komut yemiyor...

(config)#interface vlan xx komutunun calismamasinin sebebi nedir acaba? birseyleri yanlis mi yapiyorum? Bu prob. nasil asarim? Tsk

Arkadaslar slm, asagidaki sorunu dillendirmistim yardim icin....Fikri olan yok mu acaba? Neden "(config)#interface vlan xx" calismaz 1700 router uzerinde?

Alıntı erdix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    GNS3 programinda 1700 platformunu kullanarak IOS (c1700-entservicesk9-mz.123-8.T9) kendi topology imde kullaniyorum..topology min amaci switcler uzerinde olusturulan 3 ayri vlan i 1700 router uzerinde inter vlan ile konusturmak
    bunu yaparken 2 teknology den yararlaniyorum:
    1- Router bagli oldugu eth. int. de subinterface ler olusturarak
    2- SVI teknolojisini kullanmak
    3-routed port ile
    Kullanilan bu 3 secenekten sadece SVI da problem yasiyorum....Yani ne zaman global config modunda interface Vlan xx yaratmak istedigimde bu komut yemiyor...yani sw(config)#interface ? ciktisinda vlan yok... Oysa cisco nun sayfasinda ilgili teknik referans dokumanda SVI destekleniyor diyor bu IOS icin.

Bu problemi cozemeyince, ayni platformu(1700 routeri) kullanarak baska bir IOS surumu olan c1700-ipvoicek9-mz.124-25.image kullandim topology mde...bu surumde de config#interface vlan xx komutu yemiyor....Yani ayni problem vuku buluyor...

Bilmiyorum belki ben yanlis yapiyorum bir seyi....?

Daha sonra 3660 router i catalyst bir switch icin config ettim.....eger bu platformun uzerine NM 16ESW modulunu ekledigimde, config#interface vlan komutu calisiyor... eklemedigimde bu komut yemiyor...

(config)#interface vlan xx komutunun calismamasinin sebebi nedir acaba? birseyleri yanlis mi yapiyorum? Bu prob. nasil asarim? Tsk

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Router üzerinde her vlan için bir subinterface oluşturmanız gerekiyor. Svi kullanamazsınız routerda , multilayer switch gerekli onun için

Ne demek istediginizi anladim ama fakat cisco nun 1700 patformun teknik sayfasinda SVI desteklendigi yaziyor aynen switclerde uygulanabildigi gibi.

Dejavu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Onursal Üye - Emektar

SVI (switch virtual interface) Router'da calıştıramazsınız. Destekler demesindeki kasıt aşağıdaki resimler de göreceğiniz kadarıdır.

Şurayı okursanız daha iyi anlarsınız.
    SVI

http://infrastructureadventures.file...er-access1.png

http://infrastructureadventures.file...ter-trunk1.png

http://infrastructureadventures.file...dual-trunk.png

http://infrastructureadventures.file...router-lag.png
    CCNP
    Next CCIE

+ Konuyu Cevapla