CCDP için sadece ARCH yeterli, CCDA zorunlu değil
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
CCDP için sadece ARCH yeterli, CCDA zorunlu değil

Merhaba Arkadaşlar; CCNP den sonra CCDP için de çalışmayı planlıyordum ama yine bu forumdaki konuşmalardan birinde CCDA in zorunlu olduğunu, ROUTE ve SWITCH sınavlarını başarıyla verdikten sonra ARCH sınavından geçilse

tergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Question CCDP için sadece ARCH yeterli, CCDA zorunlu değil

Merhaba Arkadaşlar;

CCNP den sonra CCDP için de çalışmayı planlıyordum ama yine bu forumdaki konuşmalardan birinde CCDA in zorunlu olduğunu, ROUTE ve SWITCH sınavlarını başarıyla verdikten sonra ARCH sınavından geçilse bile CCDA olmadan CCDP olunamadığını okumuştum. Ancak Cisco nun sitesinden tekip ettiğim ve gördüğüm kadarıyla bu bilgi aşağıdaki gibi:

Kod:
    Prerequisites:
    Valid Cisco CCDA and CCNA certifications or a Cisco CCIE certification in any track can act as a prerequisite.
    Yani CCNA sertifikası olan birinin ARCH sınavından sonra CCDP alabileceğini anlıyorum ben bundan. Bunun dışında farklı bir bilgisi olan arkadal var mı acaba? Hatalı olduğum bir kısım varsa düzeltebilir mi?

Teşekkürler.

Bilginin yazılı olduğu link: CCDP Syllabus

Biraz komik olacak belki ama şimdi açtığım başlığı tekrar okudum da, orada "Valid Cisco CCDA and CCNA certifications" diyor. Veya demiyor yani ikisini birden istiyor diye algıladım. Bu durumda DESGN sınavını da vermek gerekiyor sanırım. Kendim sordum kendim cevapladım gibi oldu biraz ama, aklına takılan varsa ona da yardımcı olmuştur umarım

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

muhtemelen daha önceki açılan konuyada ben yazmışımdır o yorumu. CCDA olmadan CCDP sınavlarına girilebilir. Girersiniz ccdp sınavlarına ccdp olursunuz ama ccda olmadığınız için ccdp sertifikanız gelmez. ID'niz CCDP olarak görünmez cisco'da. bir kaç ay sonra ccda sınavına da girersiniz sertifikalarınız gelir ve geçerli olur girdiğiniz sınavlar.

Sınavlara dilerseniz üstten başlarsınız dilerseniz alttan. Hangi sınavın önce verildiği çokta önemli değil. Tercih size kalmış.

İyi Çalışmalar.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Evet, su anda CCNP takvimine yogunlasmak durumundayim. CCNP den sonra 1 sene kadar ara verip daha sonra da CCDA almayi dusunuyorum. Yaptigim is geregi de ileri ki adimda ogrenmek istedigim ve devam etmek istedigim yol CCIE SAN. Sanirim 3-4 sene icerisinde buraya ulasabilirim. En azindan su anki planim bu, tabi ki zaman gosterecek nereye kadar gidebilegimizi. Ayni anda hem calısıp hem de sınava hazırlanmak gercekten zor.

Kolay gelsin herkese.

+ Konuyu Cevapla