CCNP için Router Tavsiyesi - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 18 sonuçtan 11 ile 18 arasındakiler gösteriliyor.
CCNP için Router Tavsiyesi

GNS3 kullanmadım hiç. Biraz kurcalıyorum şimdi. Bunda 2961 için IOS u yükledim sonra ne gibi ayarlar gerekiyor? Birde buna güncel Router ları ekleyebiliymuyuz? Mesela 2800 serisi veya 1800 gibi.

rage isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

GNS3 kullanmadım hiç. Biraz kurcalıyorum şimdi. Bunda 2961 için IOS u yükledim sonra ne gibi ayarlar gerekiyor? Birde buna güncel Router ları ekleyebiliymuyuz? Mesela 2800 serisi veya 1800 gibi.

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

bence gns3 ü bi deneyin öyle istediğiniz her router ı ekleyemiyosunuz belli başlı IOS lar var ama gayet yeterli sonuçta işinize yarayacak olan komutlar. Ama param var alırım kardeşim routerimi switchimi kullanırım diyosanız da siz bilirsiniz

kolay gelsin
    The day that never comes

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

GNS te 4 tane router ı çok rahat çalıştırabiliyorum , 4 tane ikinci el alsanız maliyet olarak kim bilir ne kadar tutar , üstelik 7200 serisinde mpls desteği var , bilgisayarınıza loopback int lerden bağlayarak SDM kullanabiliyorsunuz , aynı şeyler PIX firewall içinde geçerli
    Cihaz almak çok mantıklı gözükmüyor , CCNP nin %90 ını GNS te uygulayabilirsiniz ama BCMSN kuru için bazı şeylerde sıkıntı olabilir onlar için lab kiralayıp orada uygulama yapabilirsiniz
    Mr.google knows everything , ask to him...

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

bence de CCNP icin mantikli olan GNS kullanmak veya dynagen dynamips ile kullanarak sanal lab calistirmak..

Belki CCIE olsa idi lab kurun diyebilirdim.. Cunku ayni sekilde CCIE sinavina girerken gercek bir lab'a girip sizden istenilenleri yapiyorsunuz.. O yonde faydasi olurdu.. Ancak CCNP sonucta yazili sinav ve sinava hazirlik icin virtual bir ortam kurmak yeterli olacaktir..

BCMSN sıkıntı değil işyerinde yeterince SW var. Router tarafında ilk attığım posttaki linke bakarsanız 2 adet 2514 Router 100$. 60/70 $ posta parası versem iyi fiyat. Sonuçta daha sonra cihazları değerlendirebilirim.

GNS3 te iki adet 1700 Roter çalıştırdım laptop kaldırmadı. Idle pc yi de ayarlamıştım. Tekrar bir ara kurcalarım.

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

islemci ve ram i yukseltsen router'a verecegin paraya alacagin routerlarla ne kadar is yapabilir ve nasil sonra degerlendirebilirsin bilmiyorum fakat boyle bir fikrin varsa o zaman o sekilde dusun

yani aslında simulator daha cazip gibi Alıp 2. el cisco satan yerlerden birine satabilirim diye düşündüm ama riske girmemek lazım :P

Ben en iyisi GNS3 tarafına yoğunlaşıyım.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Alıntı rage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BCMSN sıkıntı değil işyerinde yeterince SW var. Router tarafında ilk attığım posttaki linke bakarsanız 2 adet 2514 Router 100$. 60/70 $ posta parası versem iyi fiyat. Sonuçta daha sonra cihazları değerlendirebilirim.

GNS3 te iki adet 1700 Roter çalıştırdım laptop kaldırmadı. Idle pc yi de ayarlamıştım. Tekrar bir ara kurcalarım.
    benim laptop da xp yüklü , 1gb ram 1.8 core2duo işlemci 4 tane 7200 ü kasmadan çalıştırıyo...
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Konuyu Cevapla