CCNA Hakkında
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
CCNA Hakkında

merhaba hocalarım, bir finans kurumunda ms mimarisi üzerinde çalışan bir sistemin yöneticiliğini yapıyorum. bu aralar vaktim olduğu için ccna için araştırma yapıyorum bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim... 1-yaptığım

mioz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Question CCNA Hakkında

merhaba hocalarım,
    bir finans kurumunda ms mimarisi üzerinde çalışan bir sistemin yöneticiliğini yapıyorum. bu aralar vaktim olduğu için ccna için araştırma yapıyorum bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim...

1-yaptığım araştırmalar sonucunda muhakkak eğitim merkezinde alınması gereken bir eğitim değil sanırım.
    2-200-120 sınavı yeterli oluyormu bu sertifika için
    3-ingilizcem sular seller gibi olmadığı için sınav hakkında tereddütlerim mevcut. ms terminolojisindeki gibi literatür seviyesinde ingilizceyle sınavda başarı oranı nasıldır, soru kalıpları satırlar dolusu olup iyi ingilizce gerektirirmi?
    4-gerek ciscotr gerekse başka sitelerden türkçe eğitim notları buldum bunlardan çalışarak başarılı bir sınav çıkartabilirmiyim?(bilge adam yayınlarından çıkan Todd Lammle kitap çevirisi ve academytech eğitim notları gibi)
    5-examcollection tarzı sitelerdeki dumpları açabilmenin aylık site üyeliği dışında bir yolu varmi(illegal bir soru biliyorum )
    6-kişisel olarak çalışacağımı var sayarsak çalışma metodolojisiyle ilgili öneriniz olurmu?
    7-ms sertifikasyon programında olduğu gibi 3-5 senede bir güncelleme sınavı durumu söz konusumu, ccna sertifikasının expire olma gibi bir durumu varmı?

teşekkür ederim...

tcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Merhaba,

1) dogru
    2) olur, yada iki sinav halinde 100-101 ICND1, 200-101 ICND2 yazilabilir
    3) bende konusurken sular seller gibi akmiyor cümleler, fakat sektörde yeterli geliyor. Bence yeterli olur, sonucta sözlü ingilizce sinavi degil ;-)
    4) türkce egitim notlarini degerlendirmek / elestirmek icin degil, fakat bilhassa ingilizce problemse ingilizce dökümanlardan calisip birazda kelimelere asinalik kazanmanizi tavsiye ederim. türkce notlar anlasilmayan yerlerde yardimci döküman olarak kullanilsa belki daha iyi olur diye düsünüyorum.
    5) bence official cert guide i anlamak ve cisco nun ofisyel / legal aciklamis oldugu sorulari tasdik ve test etme maksadiyla cözmek (learninnetwork da var) yeterli geliyor.
    6) sadece teoride kalmasa ögrendikleriniz, uygulamasinida yapsaniz (packet tracer, gns3, gercek hardware) faydali olabilir.
    7) evet, var (3 sene).

rica ederim.

Yanlisim varsa arkadaslardan düzelmelerini rica ediyorum.

mioz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

tcos hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

+ Konuyu Cevapla