CCNA'e Dair Aklıma Takılanlar
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
CCNA'e Dair Aklıma Takılanlar

Herkese Merhaba, foruma yeni uye oldum. Elektrik-Elektronik muhendisiyim ve 29 yaşındayım. Haberleşme teorisi ve sinyal işleme bilgim iyi duzeydedir. Fakat piyasada bunlarla iş bulmak çok olanaklı değil,matematik bilgisine kimse para

meyege isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart CCNA'e Dair Aklıma Takılanlar

Herkese Merhaba,
    foruma yeni uye oldum. Elektrik-Elektronik muhendisiyim ve 29 yaşındayım. Haberleşme teorisi ve sinyal işleme bilgim iyi duzeydedir. Fakat piyasada bunlarla iş bulmak çok olanaklı değil,matematik bilgisine kimse para vermiyor. Ben de Ağ ve Cisco dunyasına yonelmeyi planlıyorum. Dr.Demir Oner in Ağ kitabını ve Todd Lammle'in Cisco kitabının çevirisini edindim. Bir muddet okuduktan sonra sıkılmaya ve hiçbirşey anlamamaya başladım çunku bilgiler çok ezberi idi ve analitik bir yordam bulamadım. Bu benim dislektik ozelliğimle de ilgili olabilir fakat programlama(algoritma) ya da matematiksel birşey çalıştığımda fazla zorlanmıyorum. Acaba yanlış bir başlangıç ve yontem mi seçtim. Bu Cisco dunyasının ileriki konuları da bu kadar ezberi midir? Sizce bi yerlerde yanlış mı yapıyorum yoksa Cisco bana gore birşey değil mi? Bu konuda cevaplarınızı ve tecrubelerinizi esirgemezseniz benden muteşekkir kalırım.. Saygılarımla...

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Merhaba,

acaba Cisco'nun hangi teknolojisini, daha doğrusu Cisco Akademi'nin içerisindeki hangi konuyu "ezberi" buldunuz? Yani tam tersine teori bu alanda yetmez diye düşünüyorum ve programlama algoritma ya da matematiksel konulardaki ezberi durum tam aksine Network dünyasında geçerli değildir. Bir router üzerinden geçecek basit bir trafiği bile şekillendirmenin ve trafiği korumanın tek cihaz üzerinde farklı farklı analitik uygulaması olabilir.

Sınavlara önceden çalışıp geçmekten ziyade sınav konularını anlamak ve yorumlamak ve de uygulamada üzerinde çalışma yapmak ezber dışıdır. Gerçi komutlar bir süre sonra alışılageldik olabiliyor, bu "ezberi" demek için yeterli sebep değil.

Siz biraz daha konuyu açarsanız bizde devamında yorum yapabiliriz.

meyege isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Ezberiden kastım literatür bilgisine hakim olana dek geçen süreçteki bilgi birikimiydi. 'analitik' kısmına gelince, bir assembly ile bir mcu programlamak ya da haberleşme teorisini spektral düzlemde kavramak kadar analitik değil maalesef, bu yüzden zorlandım. Aslında her işin girizgahı zordur,belki de öğrwndikçe aşabileceğim sorunu. Çok sözel betimlemelerle dolu bir kitaptansa, cisconun lecture leri ve senaryo labları daha öğretici ve öz oldu benim için..

raptorcimbom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selamlar,
    Özellikle giriş düzeydeki eğitimler için benim şahsi fikrim kesinlikle iyi bir yerden eğitim almak olacaktır. Sağlam temeller üzerinde inşa edilen binanın sonraki kalan kısımları problemsiz ve sağlam bir şekilde çıkması için. Network işi ezber olan bir iş değil eğer analitik zekanıza güveniyorsanız takla sektörüne hoşegeldiniz . Ancak temel düzeyde terminolojiye hakip olup protokollerin çalışma mimarilerine hakim olmadan malesef konfigürasyon mühendisi olup çıkarsınız ki sahada böyle bir insana ihtiyaç yok çünkü yeterince var zaten. Mesele hızlı ve yerinde çözümler üretebilmekte bu da tecrübeyle gelişecek bir durum ki onu giriş düzeyde almanız zor bu yüzden eğitim tavsiye ediyorum kendi çalışmalarınızı yaparsınız ve bu çok yararlı olur ama iyi bir eğitmenden alınan eğitim ve tecrübeler neticesinde işlerin daha kolay ilerleyeceğini göreceksiniz

+ Konuyu Cevapla