Access List Hk.
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Access List Hk.

Merhaba Arkadaşlar, Extended Access list yazarken inbound ve outbound komutlarının kullanımında kafam karıştı.Örnek;Telnet erişiminin diğer tüm LAN'lardan erişimini yasaklanmasını istediğim LAN'ın router'a bağlı interface'inde neden in yerine out yazıyorum ?

MalikUgur isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Access List Hk.

Merhaba Arkadaşlar,

Extended Access list yazarken inbound ve outbound komutlarının kullanımında kafam karıştı.Örnek;Telnet erişiminin diğer tüm LAN'lardan erişimini yasaklanmasını istediğim LAN'ın router'a bağlı interface'inde neden in yerine out yazıyorum ?

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

trunkmode isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

standart acl hedefe yakın , extended acl kaynağa yakın yazılır, in out yönlerinide bu kurala uyduğunuz sürece karıştırmazsınız

iyi çalışmalar

morgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı MalikUgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Extended Access list yazarken inbound ve outbound komutlarının kullanımında kafam karıştı.Örnek;Telnet erişiminin diğer tüm LAN'lardan erişimini yasaklanmasını istediğim LAN'ın router'a bağlı interface'inde neden in yerine out yazıyorum ?

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Hocam topolojiye göre değişiyor o. Senin paket içerden dışarı gidiyor diyelim, sen de kaynaktan bi ext. Acl yazıyorsun. Her şeyi yazdın bitirdin, paketin senden gittiği için lokal interface'ine paket oradan girdiği için in yazıyorsun.

Mesela çıkış int.in serisl 0/0/0 olsun, aynı acl'yi buraya da out yönünde uygulayabilirsin fakat gereksiz yere router içinde paket dolaşımı olur

+ Konuyu Cevapla