Cisco Certified Network Associate
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Certified Network Associate

Herkese merhaba, Kısmetse istanbulda bir eğitim kurumunda CCNA eğitimi almak istiyorum. Ben 29 yaşında, Anadolu Uni, Almanca Ögretmenliği mezunu birisiyim. Cisco dökümanlarını anlayacak kadar ingilizcem var. Bu eğitimi alırsam başarılı

ekremselcuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Arrow Cisco Certified Network Associate

Herkese merhaba,

Kısmetse istanbulda bir eğitim kurumunda CCNA eğitimi almak istiyorum.

Ben 29 yaşında, Anadolu Uni, Almanca Ögretmenliği mezunu birisiyim. Cisco dökümanlarını anlayacak kadar ingilizcem var. Bu eğitimi alırsam başarılı olacağıma ve sertifikayı almaya hak kazanacağıma inanıyorum. CCNA sertifikasının akabinde CCNP için eğitime devam etmeyi düşünüyorum.

CCNA yada CCNP sertifikası almış ve şuan sektörde Network Uzmanı, yada Network Mühendisi olarak çalışan arkadaşlara soru sormak istiyorum ve samimiyetle cevaplamalarını rica ediyorum. Unutmayın lütfen, sizden alacağım geri bildirimler neticesinde eğitime karar vereceğim. Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Sorum şu şekilde: Bilgisayar Programcılığı, Mühendisliği, yada benzeri sayısal bir eğitim almamış birisinin bu sertifikayı aldıktan sonra sektörde iş bulma ihtimali ne kadardır?

Tamam, ben pembe hayaller içinde olan bir insan değilim, yani bu sertifikayı alınca bana birkaç milyar maaş verecekler düşüncesinde değilim. asgari ücret de olsa bir başlangıç yapabilir miyim bu sertifikayı aldıktan sonra?

Bu soruyu eğitim veren kuruluşlara sorduğum zaman aldıgım cevap: "Tabi ki iş bulabilirsiniz" şeklinde oldu. Bunu eğitimi satmak için söylüyor da olabilirler.

Bu işin içinde olan CCNA yada CCNP arkadaşlardan rica ediyorum. Lütfen samimiyetle cevap veriniz. Bu sertifikayı alırsam (düşük maaşa da razıyım) sektöre bir başlangıç yapma şansım ne kadar?

Çok teşekkür ederim. Cevaplarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum...

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

ilk sorunuzun cevabı: sektorde calışan ccna yada ccnp lerin muhendis olmayanları muhendis olanlara oranı daha fazladır bu noktada düşünmenizi gerektircek bişey yok.
    ikinci sorunuzun cevabı : istanbul sektorunu bilmiyorum ama ankarada ccnp olupta işsiz kalma olasılığınız çok düşüktür ama sizden ciddi anlamda uygulama sahasında başarı isticekler.

ccnp yi alırsanız sektorde iş bulma şansınız benim kanaatimce %90 ama ama iş tecrübeniz hiç yoksa fiyat noktasnda boyun eğmek zorunda kalabilirsiniz....

passions isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

sorularının cevabını x25 vermış gibi görülüyor

artıların yabancı dil bilgin eksilerin deneyim eksikliği çalışana her yerde iş var

hiçkimse zirveden başlamaz birden milyarlar istersen olmaz ama ccnp gibi baz sertifikaları alınca zaten firmalar sana gelir seni bulur sanırım

e-mky Guest

Standart benimde söyleyeceklerim var

arkadaşlar su anda bende CCNA eğitimlerine bvende hazırlanmayı düşünhüyorum. MYO Biligsayar Prog mezunuyum Sistem Destek elemanı olarak yaklaşık 2 yıl kadar özel şirketlerde teknik servis sorumlusu olarak çalıştım belli bir iş tecrübem var. acaba ilk girişde ne kada5r maaş alırım. 1500 civarı olabilirmi bu konuda sektörde bu sertifika ile çalışanlar aldıkları ücretleri ve düşünceleirni paylaşabilirlermi
    ardından CCNP düşünüyorum

son olarak comTIA N+ sertifikası için fikri olan varmı

meds Guest

1500 cıvarı bı ucret alabılmen ıcın cısco ıle ılgılı deneyımlerının cok ve wın2003 server dede sertıfıklaarın olup konulara hakım olman lazım dıye dusunuyorum.cunku ıse alınırken tecrube soruluyo sertıfıka oraya gıdebılmen ıcın senı dıgerlerınden ayıran bu unsur olsada tecrubede bı o kadar lazım. Baslangıcda yuksek ucretler dusunmemek lazım yavas yavas ıstedıgın veya hak ettıgın parayı alıcagına emınım..

erkuran isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Aslında sertifika çok da önemli değil. Esas önemli olan işi biliyor olmanız. Kurs size işi pratik olarak öğretecekse gitmenizi öneririm. Fakat bahsettiğiniz sertifikaları almanın da kelimelerle ifade edilecek kadar kolay olmadığını unutmayın. Son dönemde cisco ve microsoft gibi şirketler sertifikasyonları da birer gelir kapısı olarak görüyor ve e-learning yolu ile bu işi aracıların elinden alıyorlar. Mesela cisco, daha önce CCNA-CCNP-CCIE olarak üç kademede sınıflandırdığı sertifikasyon eğitimlerini şimdi farklılaştırıyor. Bunu da gözönünde bulundurarak karar vermenizi öneririm...

ekremselcuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için, ben kısmetse istanbulda ccna eğitimine başlıyorum haftaya. Gelişmeleri paylaşırım...

Teşekkür ederim...

kyenilmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Microsoft tarafinida degerlendirmeni tavsiye ederim.

e-mky Guest

tam olarak soruma cevap alamadım AD win 2003 ile ccna ilgisi yok. ccna sertifikası olan birisi 2 yıl iş tecrübesi olan (teknik servis sorumlusu) alabileceği maaş öğrenmek istemişdim . şimdi sertikam olmadan bilgisayar prog mezunuyum ortalama 1000 ytl civarı bir alabilir diye düşünüyorum bu rakama 800- 1250 arası değişebilir gibi geliyor bana fikirlerinizi bekliyorum

kyenilmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

benim demek istedigim Cisco nun yani sira Microsoft egitimlerini de goz arda etme.Sadece CCNA ile is bulman bana sorarsan cok zor,Zaten piyasada Cisco bilen adam eksigi cok yok.Bunun yerine baska alternatifler dusun,Sonucta alacagin egitim belirli konularla ve markayla sinirli kalacak.Bu arada;Kimse size is garantisi veremez,boyle sacma sey olmaz.Is bilgide kendini yetistirmede bitiyor.Kac yabanci dil bildigin mesela cok buyuk bir etken.

+ Konuyu Cevapla