Cisco Certified Network Associate - Sayfa 3
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 123
Toplam 22 sonuçtan 21 ile 22 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Certified Network Associate

Merhaba Arkadaşlar; Özellikle konu ile ilgili bilgi edinmek isteyen üyelerimize yardımcı olduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum...Yalnız bazı noktlarda hemfikir olamayacağımızı belirtmek istedim.birincisi microsoft ile cisco yu kıyaslamak pekte doğru bir

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart Bence..Sence...Onca...

Merhaba Arkadaşlar;
    Özellikle konu ile ilgili bilgi edinmek isteyen üyelerimize yardımcı olduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum...Yalnız bazı noktlarda hemfikir olamayacağımızı belirtmek istedim.birincisi microsoft ile cisco yu kıyaslamak pekte doğru bir analiz değil..Microsoft lokasyonları daha çok son kullanıcı yonetimine ağırlık vermiş temel TCP/IP protokollerini ve bu protokollerin servislerine(DNS DHCP WINS LMHOST Basic Routing) yönelik soft tipi ürünler geliştirmiştir.Cisco ise daha çok Wide area Layer 2 ve 3 switching Security Wireless IP Telephone (Call manager tabanlı) box tipi ürünler geliştirmiştir.(BackBone Uygulamalar vs vs) Şu ana kadar çalıştığım bütün kurumsal lokasyonlarda Hem cisco ürünlerini hem microsoft ürünlerini aynı ortamda ağırlıklı olarak kullanıldığını gördüm.dolayısıyla ihtiyaçlar tamamen iş çözümleri üzerine geliştirilmiştir..Açıkcası yeni başlayan arkadaşlara küçük bir notum var.Siz nekadar da Network Alanında bir yol çizmek istesenizde sektor sizi ihtiyaçlarına göre zaten yönlendirecektir.bazen bu olacam şu olacam demek yolu belirlemek açısından pekte etkili olmuyor bu yüzden temellerinizi atıp sektore atılmaya bakın...Sağlıcakla....

meds Guest

ıs sertıfıkada degıl emın olun tecrubede bıtıyo belgeler degıl bırıkımler para edıyo

TurkSystem hocam ccnp ıle ilgili notlar elınızde var ıse yardımcı olabılırmısınız...

+ Konuyu Cevapla