CCIE v5 ! - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 17 sonuçtan 11 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree5Likes
CCIE v5 !

Nexus Nickli Üyeden Alıntı Bu arada VIRL haberini okumadan 1 saat önce elamanın birisi RACK satın almış 5000 dolara REngi geçmiş adamın. İnede yorumlarda gördüm Cisco VIRL ile çağ atlacak

MCyagli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı Nexus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada VIRL haberini okumadan 1 saat önce elamanın birisi RACK satın almış 5000 dolara REngi geçmiş adamın. İnede yorumlarda gördüm

Cisco VIRL ile çağ atlacak gibi bize .

Ceketimi satar okuturum diyor kısaca

Özellikle ccie eğitimi veren sektörü çok sarsacak

İnsanlar artık sırf sınav geçmek için kurslara para ödemeyecekler

Cisco aslında cidden çok akıllıca bir hamle yapıyor

Mehmet Ceyhan YAĞLI
    I learn, I teach

www.mcyagli.com

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba Mc,

aslina bakarsan kurslari degil lab rental saglayan yerleri vuracak. sonucta VIRL da alinsa nereden baslayacagini bilmek duzgun ve dogru sekilde worokbook kullanmak icin insanlar yinede kurslari tercih edecektir.
    www.cliguru.com

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Dershane/kurs bence bir şeyler ile uğraşmaya zamanı olmayan insanlara hazır çözüm sunduğundan dolayı cazip olabilir.

Sonuçta bu işte ilerlemek isteyenler bu işe bir yerden başlıyorlar. Buda bence yeterli oluyor. Nereden başlaması gerektiğinin bu noktada pek de önemi kalmıyor olsa gerek. Çünkü bu noktadan sonra eksik olanları tamamlamaya yönelik çalışıyor insanlar. Konu eksiği olmayan, araştırmacı yönü biraz iyi olan insanlar çok rahat workbook kullanabilirler. Üni'de bölüm derslerinin geçmiş yıllarda çıkan sorularını anlayıp yorumlamak için kim kursa gider? Workbook'nda bundan pek bir farkı yok.

Zamanı olmayan insanlara tabi bir şey diyemeyiz çünkü haklılar.

Açıkcası ben de VIRL'nin piyasaya sürüldüğünde tek başına cıbıldak olarak sürüleceğini düşünmüyorum. Sonuçta VIRL satışından para kazanacak cisco. Bunu da tercih edilebilir olması için cazip hale getirecektir diye düşünüyorum.
    MCyagli likes this.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

ahmet tekyildiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim virl'ü ücretsiz olarak kullanabiliyor muyuz?
    all-in-one-VM-1.2.1-194.ova dosyasını ücretsiz indirebiliyor muyuz?

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

virl ücretsiz değil ücretli.

ALL-İN-ON-vm dediğin IOU dur büyük ihtimal onu da ücretsiz kullanabiliyorsun.

ahmet tekyildiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

hayır tam olarak IOU değil fakat cisco GNS3 kullanımına gerek kalmaksızın vmWare Workstation üzerinden kullanılabilen sanal bir labratuar geliştirmiş all-in-one-VM-1.2.1-194.ova dosyasıda vmWare Workstation da kurularak ubuntu üzerinden bu labratuarın kullanılmasını sağlıyor. şu ana kadar gördüğüm virl'ü kullanabilmek için cisco üzerinden sağlanan bir lisans numarasına ihtiyaç olduğu benim öğrenmek istediğim bu şekilde lisanslamadan virl'ü kullanabilmenin mümkün olup olmadığı. ayrıca ücretsiz olarak cisco nun sitesinden all-in-one-VM-1.2.1-194.ova dosyasını indirmeme izin vermedi bu dosyayı nasıl edinebilirim.

Nexus isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator - Founder

Merhaba bahsettiğiniz iou veya virl değil. Sanal bir laboratuar da değil. Bahsettiğiniz bir tool kit. Bu uygulama sdn ile yönetilen switch ve routerlardan bilgi toplamak için kullanılan bir kittir. Daha çok network programlama API/ACI uygulamalarında kullanılır. Sanal lab gibi bir kullanımı yoktur bunun. Daha fazla bilgi için " cisco onepk " araştırabilirsin.
    Cisco Open Network Environment Platform Kit.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

+ Konuyu Cevapla