CCNA 'dan Sonraki Cisco Eğitimleri
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
CCNA 'dan Sonraki Cisco Eğitimleri

Arkadaşlar CCNA sertifikasından sonra gelen adım olan CCNP nin dısında bana göre daha cazip ve aranılan(iş ilanlarıından gördüğüm kadarıyla soruyorum.) CCSP daha mı iyi sizce bu sertifika programının içeriği ve

e-mky Guest

Arrow CCNA 'dan Sonraki Cisco Eğitimleri

Arkadaşlar CCNA sertifikasından sonra gelen adım olan CCNP nin dısında bana göre daha cazip ve aranılan(iş ilanlarıından gördüğüm kadarıyla soruyorum.)

CCSP daha mı iyi sizce bu sertifika programının içeriği ve zorluğu , aynı zamanda güvenlik konularını içermesi dolayısıyla , düşünceleri ve tecrübeleri olana rkadaşlar bilgilerni paylaşırlarsa sevinirim.

sektörde iş ilanlarında karsıma cok fazla cıkmaya başladı son zamanlarda , ???

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

kardeş bende CCNA sertifikasyonuna hazırlanıyorum bize ders veren hoca ( CCNP , CCSP , CCIP ye sahip ), CCVP yi öneriyodu..
    The day that never comes

e-mky Guest

benim söylemek istediğim su ccna ilk giriş piramidin. daha sonraki ise ccnp aynı seviyede olan onunla ccsp var acaba diyorum ccnp mi ccsp mi tercih etsem ilerde . ccna kkurslarına başladınmı ben su and aingilizce kursuna gidiyom yeni başladım başladıysan kurslar nasıl kolaymı orta düzey network bilgim var ama switchin routing bilgim yok hiç.

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Bu sorduğunuz bence elle tutulur bir şey değil.
    Sonuçta seçimi yapacak sizsiniz ( CCNA , CCNP , CCSP , CCVP vs )
    Son kullanıcının Router , Layer 3 Switch , Access Point , Firewall vs. aklınıza ne geliyorsa zaten kullanmakla pek işi olmadığı için bu eğitimi alan hemen herkes sizin seviyenizdedir. Temel Network bilginiz olması sizin yararınıza olacak ama gerisi tamamen sizin çalışmanıza , gayretinize bağlı olarak gelişecek bir durum.

CCNP mi CCSP mi gibi eğitim seçimleri sizin yapmanız gerekiyor.
    CCNP Nedir ne iş yapar , hangi alanlarda uzmandır , aynı şekilde CCSP, CCDP , CCVP , CCIP vs. araştırıp seçiminizi ona göre yapmalısınız. Kimse size en uygun eğitimi sizden iyi bilemez.

Alıntı e-mky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim söylemek istediğim su ccna ilk giriş piramidin. daha sonraki ise ccnp aynı seviyede olan onunla ccsp var acaba diyorum ccnp mi ccsp mi tercih etsem ilerde . ccna kkurslarına başladınmı ben su and aingilizce kursuna gidiyom yeni başladım başladıysan kurslar nasıl kolaymı orta düzey network bilgim var ama switchin routing bilgim yok hiç.
    benim kursum bitti.şu an pass4sure ye bakıyorum mart gibi sınava girmeyi düşünüyorum.derslerin derecesine gelince zaten alt seviyeden başladıkları için hiç bilmesekte olur ama sen , bende orta düzey var diyosun senin işin çok kolay olacak konuları kavrama açısından.Ama tek önemli notkta varki dersten sonra hemen tekrar yapmak gerekiyo çalışmayı bırakmayacaksın..Sana şimdiden kolay gelsin iyi çalışmalar.
    The day that never comes

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

bu konular oldukça fazla açılıp kapandı...bir cümleyle özetliyeyim

Arkadaşlar Sektröde artık SERTIFIKAYA IŞ YOK...CCNP de CCSP de işin espirisi siz Routing protokolleini iyi kullanabiliyor 6500 serisi bir switchi bir kırat a biner gibi kullanabiliyorsan bir video konferans için multicast uygulamalarına hakimsen sen zaten iyi bir CCNP sindir Arp spoofing ataklarını engelleyebiliyor Sahte DHCP serverların yolunu kesebiliyor bir DMVPN uygulamasında tünel içerisinde tünel kazabiliyorsan sen zaten iyi bir CCSP sindir.şimdi soruyorum bunları bilmek sınava girmeniz şartmı...Türkiyede Cisco ve Benzeri ürünlerin entegrasyonunu yapan oldukça fazla sayıda firma var ama artık görününrde pastanın büyük dilimini bir kaç büyük firma yiyecek gibi görünüyor onlarda ince eleyip sık dokuyarak elek üstü personel sistemine geçecek gibiler.ya CCIE olup bu iş için çok gayret gösterdiğinizi belgeliyeceksiniz yada bildiklerinizi saha operasyonlarında ıspatlayacaksınız.inanın bu pass4 testinside yüzünden CCNA CCNP ayaklar altına düştü herkezin kafasında seritifikayı bir alayımda daha sonra kendimi geliştiririrm gibi bi mantalite oluştu.kesinlikle yanlış bir mantalite benim tavsiyem treni kaçırmadan tercihi doğru yönde yapmanız...Başarılar...

düşüncem sertifikayı alayımda kendimi sonra geliştiririm asla olmadı, zaten böyle birşey düşünmek yanlış.Kendimizi geliştirmek için sadece okumak yetmiyoki, uygulama da yok belli düzeyden sonra simulatorde işe yaramıyo nasıl edecez şimdi biz.kimse tecrübesiz elemanı işe almıyo, e işe girmeden tecrübe olmuyo amaan kafam karıştı iyice ... mesela ben azerbaycan da okuyorum yazları Türkiye ye geliyorum sizce beni 2 aylığına stajer gibi işe alırlarmı bildiğiniz bir yer var mı istanbul da ?
    The day that never comes

kpazen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

yapabiliosan Voice Yap, en babasıdır. hemen iyi para iş bulursun. ama tabi kolay iş değil. para icinse düşüncen bunu yaap.

vurgun Guest

CCIE olmak ishin en guzeli ))
    amma CCNA aldikdan sonra ish hayati lazim ki CCNP alasin.

root Guest

vurgun çok haklı.. CCNA ile attığın network temellerini iş hayatına taşımaz ve uygulamaya geliştirmeye geçmez isen CCNP ve buna benzer üst eğitimlerin bir anlamı olmayacaktır. CCNA eğitiminde gördüklerin seni tatmin etti ise, ben profesyonel olarak bu işi meslek edinirim diyebildi isen artık iş hayatında da seçimlerini değiştirmeli, kariyerini belirlemelisin. Sertifikasyonlar bir zaman sonra sen istemeden seni çekecektir.

+ Konuyu Cevapla