CCIE R&S Labs Passed - Sayfa 3
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
CCIE R&S Labs Passed

Herhangi bir kursa gitmedim. Daha once e-commerce uzerine calistim. Calistigim kurumda 2 senedir calisiyorum. Ise girdikten sonra tasinma sureci gecirdik, bu bazi seyleri ogrenmemde faydali oldu. Isyerinde lab ortami kurabilmem

akyuznet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Herhangi bir kursa gitmedim. Daha once e-commerce uzerine calistim. Calistigim kurumda 2 senedir calisiyorum. Ise girdikten sonra tasinma sureci gecirdik, bu bazi seyleri ogrenmemde faydali oldu. Isyerinde lab ortami kurabilmem icin yeteri kadar cihaz oldugu icin sansli idim. Sonuc olarak, 2 sene once network olarak cok bilgim yoktu. CCIE icin CCNA ve CCNP sarti da olmadigi icin direkt olarak CCIE written ve lab a girdim.

Cyrusquafir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selamlar,
    türkiyede mi yaşıyorsun? Ayrıca bu sertifika sana kurumunda ayrıcalık sağladımı ?

Teşekkürler...

Turkiye deyim.
    Ayricalik konusu biraz karisik bir mevzu. Bunu ozelde cevapliyim.

Ancak CCIE sertifika sinavinda basarili olunmasa dahi, sinava calismis olmak, insana cok sey kazandiracagina eminim. Cunku direkt olarak uygulamaya yonelik bir sinav oldugu icin, cok tecrube kazandiracaktir.

Sinava girmeyecek dahi olsaniz CCIE hazirlik lablarina calismak cok sey katacaktir.

Cyrusquafir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Evet CCIE sınawına hazırlanmak bile kendine gerçekten cok kazandırıyor ve pratik yaparak coğu şeyi pekiştiriyorsun.
    Bizim ülke şartlarında CCIE olsan da cok az şey değişiyor hayatında ama değişiyor yine
    İnanılmaz şeyler istiyorlar senden ama bazı seyleride basarmak zorundasin.
    Bunu gectikten sonra kesinlikle biraz tatile ihtiyacın var diye düşünüyorum...

latecollision Guest

slm benim sorumda biraz farklı olucak?
    ekonomik olarak aşağı yukarı ne kadar masrafın oldu?

Tatil konusunda haklisin. Ama esimin hamile olmasindan dolayi bir yere gidemiyoruz. az kaldi. )

Ekonomik olarak:
    1400 USD sinav ucreti *dubai de (Belcika extra dan vergi aliyor)
    Ucak-otel-vise vs masrafi: 1000 TL civari.

sinava hazirlikta lab ortami icin 4 switch ve 6+3(backbone) Router gerekli.
    9 router i GNS de iyi islemcili bir bilgisyarda yapabilirsin. switch in birebir simulatoru yok. Onun icin ikinci el 4 adet 3550 ve 3560 almak gerekli. Ikinci el 3550 1000 USD civari.

Kaynak olarak: Internetwork expert tavsiye ederim. Ben bir arkadasin kaynaklarini kullandim. Onun icin bir ucret vermedim. Zaten internetten aratinca bulunuyor. Hak hukuk meseledine dikkat ediyorsan, bunlari alman gerekli. 2000-3000 dolar civari olsa gerek.

Teorik bilgi olarak, cisco nun Univer CD(http://www.cisco.com/web/psa/products/index.html) den calismak gerekli. Cok guzel kaynak ve lab da zaten acik. Ama UniverCd de neyin nerde oldugu karisik biraz. Zamanla alisiyorsun.

Calistigim kurumda sinav ucretini, sinavi gecmek kaydi ile karsiliyorlar. Onun icin biraz rahatladim. Ama CCIE olan kisilerin gelirlerinin yuksek oldugunu, ve sinav ucretini 1-2 ayda cikardiklarini duydum.

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Thumbs up

Tebrikler arkadasim....Biraz gec gordum gectigine dair yaziyi.

Dedigin gibi calisirsan cokta zor bir sinav degil ama, iste o calisma sureci yokmu adamin anasini agaltan 1-2 sene

Super bir haberdi...
    Yaman

Tesekkur ederim. 2 sene gercekten yorucu oluyor. Belli bir sure sonra bikkinlik geliyor ama sabredip calismak gerekli.

latecollision Guest

Alıntı yaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler arkadasim....Biraz gec gordum gectigine dair yaziyi.

Dedigin gibi calisirsan cokta zor bir sinav degil ama, iste o calisma sureci yokmu adamin anasini agaltan 1-2 sene

Super bir haberdi...
    yaman hocam sen kazanırdın,heralde çalışma zamanı bulamadın,sağlık olsun,bir dahakine kesin kazanırsın artık.

insallah. sayi daha fazla artar.

CCIEs Worldwide - CCIE RESOURCES - Cisco Systems

sitesinde sayilari kiyaslayinca geri kaldigimiz ortada.

Belgium 276
    Egypt 66
    Turkey 50
    United Arab Emirates 144
    New Zealand 87
    Korea 1027
    Singapore 175
    Poland 133
    Germany 623
    Czech Republic 69

+ Konuyu Cevapla