CCIE LAB Sınavı ve CCIE Dökümanları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
CCIE LAB Sınavı ve CCIE Dökümanları

Ya millet aranizda Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) lab sinavina hazirlanan varmi bilmiyomda benim kafayi yemeye az kaldi. Bakiyorum LAB Blueprint'e iyi hos bolum bolum ayirmislar, ama gel birde bunlari

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Arrow CCIE LAB Sınavı ve CCIE Dökümanları

Ya millet aranizda Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) lab sinavina hazirlanan varmi bilmiyomda benim kafayi yemeye az kaldi.

Bakiyorum LAB Blueprint'e iyi hos bolum bolum ayirmislar, ama gel birde bunlari yap, hersey iyi hos.

Helde IP and IOS Features

1. IP addressing ---- TAMAMDIR
    2. DHCP-------------TAMAMDIR
    3. HSRP------------- TAMAMDIR
    4. IP services-------- IDARE ETMEYE CALISIYOM
    5. IOS user interfaces -------TAMAMDIR
    6. System management------ ANAMI AGLATI BURASI
    7. NAT----------------TAMAMDIR
    8. NTP----------------TAMAMDIR
    9. SNMP--------------- NE SOYLESEM YALAN OLUR
    10. RMON--------------- IDARE EDER
    11. Accounting---------- IDARE EDER
    12. SLA----------------- TAMAMDIR

E sadece bukadarla degil bu bolum, CISCO DOC CD'de bu bolume bir bakin, birde uyku uyursaniz sere**zim, IP and IOS Features bolumu beni tam deli etti, o kadar ufagi tefegi varki, artik gece yatamiyorum kafamda kendi kendine aptal configler yapiyom, bunlari ezberlememe gerek yok diyorum, sadece consepti anla yeter diyom, ama korkuyom ya bunlardan cok soru cikarsa. Nerden baksan 8 - 10 puan vardir burda, e kardesim 8 - 10 puanda birsey degil deme ya diger taraflarda yanlislik yaparsak puanlari bir herde geri toplamak lazim LAB'da e birde ustune bu yazmis oldugum bolumlerdende kaybedersek, hem gitti $1400 + masraf, hem avrat beni evden kovar,

Bakin millet ahada buraya yaziyom, beni yakarsa bu bolum yakar, yani sira belki QoS ve Security biraz zorlar ama o yandan pek korkum yok.
    Yaman

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

merhaba huseyin hocam,

henuz CCIE olmak gibi bir luksum olmadigi icin hic hazirlanmayi da denemedim ama devamli konulara bakiyorum. Routing ve Switching degil mii? Eger oyle ise pek security cikmayacaktir.

QoS bence seni daha cok uykusuz birakabilir. Hele bir de bandwidth management yapman gerekirse

kolayliklar diliyorum..

bir kahve al ve rahat kafa ile calis.. CCIE olanlar senden fazlasi yok ve senden de iyi degiller, bunu unutma..

selamlar

life over cli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

hocam öncelikle kolay gelsin diyorum.

ezberlemene gerek yok komutları o kadarda... zaten lab sınavı sırasında DocCd yi kullanabilirsin. Sınav sırasında böyle bir hakkın var ancak şu an kullandığın DocCd den tek farkı search bölümünün olmaması yani tek tek linklere tıklayarak bulman gerekmekte.

Oncelikle sagolun,

Biliyorum, biliyorum Doc CD, access var, ve search function disabled...Sorun o degil, o Doc CD'ye bakacak kadar zamanim olacakmi ? Ben dediklernizi anliyorum yanlis anlamayin, yane her seyi DOC CD'den bakacaksan laba bile gitmene gerek yok, hemde $1400'un cepte kalir e canim hersey icinde DOC Cd'ye bakarsak isimiz var, zamanim yetermi ZANNETMEM !!! sadece 8 saat var.

Once soruyu analaycaksin, sonra o sourya nasil cevap vercegini bilceksin. Zaten soruyu anlamak icin teori bilmek lazim, ve ondan sonrada araki bulasin commandlari okadar sayfanin icinden, ya IOS security bolumu 2500 sayfa ustende, ne nerede, bunlar kolay diyelim, zaman beni sikan sey.

Neyse sagolun sizi yormayayim, yorumlariniz ilham verici
    Yaman

cableguy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

yaman,senden DOC Cd-yi nasıl temin edebiliriz?

Bende DOC CD yok, bundan bahsederken Cisco'nun documenetation web sitesinden bahs ediyordum http://www.cisco.com/univercd

Ama illaki DOC CD diyorsan,

https://cisco.mediuscorp.com/market/...identity/=5176

Yukaridaki linkte bulabilrsin sanirsam 69 dollar birsey, ama her ay yenileneyor bu CD
    Yaman

burner Guest

Slm;

Bence sen hakiki CCIE sorularini bulmaya calis bukadar stres yapmak yerine,...ciddiyim var etrafta gozume carpti biryerlerde, cogu ccie adayinin yaptigi gibi......Hatta cisco nun kendi cikardigi bir kitapcik var neydi ismi CCIE R&S practice labs (2007 - 2008?) (tamamen ayni onu alip calisir isen 2 labi var gecme olasiligin %90)
    hatta bir lab da buraya yapistirmistim,...+ ie lab workbooks
    daha fazla yazamam cunku NDA...

Iyi gunler

Sagol Burner.

ya ne yapalim kendi capimizda cabalayip almaya calisiyoruz CCIE'yi, e CCIE bir bakima cheat yapip gectikten sonra ne anlami kalidiki sertifikanin.

Ama senin dedigini ben gayet iyi anliyorum.

Parasni bugun odedim sinavin 1694 dolara geldi toplam, ben 1400 diye biliyordum ama birde tax/vergi varmis, cebim yandi
    Yaman

burner Guest

Slm;

Neden sen oduyorsun calistigin sirket odemiyormu? Odemek zorundalar cunku yarin senin aldigin cert uzerinden partnerlik, discounts,...blah blah.. alacaklar, bence sen oder isen kullandirma cert lerini isyerine,...boyle yaparsan kendinide kullandirmis olursun degilmi...Ama Is yerleri genelde oduyor, patronlar genelde bunun bilinci icerisinde....

Umarim diger sinavlara yada bu sinava girecek arkadaslar icinde aydinlatici olur biraz....

Iyi gunler

Unhappy

Benim eski manager her seyi ayarlamisti, bootcamp, sinav parasi ve 2 ay odemeli izin.....

Ama o isten ayrildi ve orada olan eski bir hiyar agaisi gecici manager oldu, ve benim resmen butun training ve sinav etkinliklerimi durdurdu, sebebi ise zaten sirketin 17 tane CCIE'si var (bu hiyarda zaten CCIE'lerin manageri) ve benim yaptigim iste yeterince fazla bilgi ve certifikam varmis eger CCIE istiyirsam consultant olarak onun bolumunde calismam lazimmis, bilmem nede bimem ne. Ben adam'dan nefret ediyom birde onun bolumunde onu elamani olarak calisacam, bende yok dedim istemiyorum.

Anliyacagin "the idiot wont let me get my CCIE cos he thinks I will leave the job once I get it, even though we have a contract in place that says, I am bound to serve under the comapny for 2 years passing an exam or I have to pay the associated costs upon leaving".

Birde ortada kriz varya, para odemek istemiyor hiyaralar ve zaten ihtiyacalridi yok CCIE ve dedilerki git Nisan'in 1'de tekarar istekte bulun, ama ben onlara zaten nisan 1 sakasi yapicam.

Ama dedidgin dogru akli selim ve ihtiyaci olan bir sirket bu sertifika icin can atar. Zaten gecersem sinavi sertifiakmi haytta kulandirmam onlara.
    Yaman

+ Konuyu Cevapla