CCIE LAB Sınavı ve CCIE Dökümanları - Sayfa 4
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 sonuçtan 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.
CCIE LAB Sınavı ve CCIE Dökümanları

Teşekkürler yaman. Valla ccie sınavıyla ilgili yazdığın her yorumu ayrı bir dosya açıp saklıyorum.Bellimi olur belki bende bir gün girerim sınava .

ercanusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Teşekkürler yaman.
    Valla ccie sınavıyla ilgili yazdığın her yorumu ayrı bir dosya açıp saklıyorum.Bellimi olur belki bende bir gün girerim sınava .

Cyrusquafir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart Ccıee....

Teşekküler yaman ;
    Süper bir anlatım ve süper bir yorum
    yazdığın herseyi en ince detayına kadar okudum merak etme.
    sende inşallah hayırlısı ile gecersin ben lab'ı dubaide giricem
    dubai hakkında fikrin varsa paylaşmanı isterim...

akyuznet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba

3 Mayis da Duabi de RS lab a girecegim insallah. Dubai de tecrubesi olan arakadas var mi acaba?

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Vallahi, Dubai'yi bilmiyom. Ama CCIE sinavi icin her yer Bagdat olsa gerek.
    Yaman

Standart Ccıe....

Selamlar;
    Şöle bir sorum daha var
    R&S sınavıyla SP sınavını aynı anda yada ne kadar bir süre ile girebiliyorsun?
    CCIE hakkında tecrübelere biraz daha ihtiyac var.

ret2ww isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Çok teşekkürler sevgili yaman. Benim de CCNP sınavlarımdan bir tek routing kaldı, vardiyalı olarak çalışıyorum, geceleri problem olmadıkça çok boş zamanım oluyor. Ben de kendime C Routing-Switching CCIE hedefini koydum. Umarım başarırsın. Sınava girerken bence yakın zamanda girecek olan arkadaşlarla birleşip open-ended question sorularını içeren iexperts'in bir dokümani var 99$ (100 tane örnek soru var open-ended tarzinda.) onu da mutlaka edinmeye bakın derim. Mesela gittiğim kurstan biri buradan kıl sorulara maruz kalmış,( multicast gibi) open ended'dan direkt kalmış, lab değerlendirilmiyor bildiğiniz üzere open - endes fail olursa, open ended için adamlar 4 sorudan (Yalnız bazen 5 tane de open ended sorusu da geliyor, o zaman nasıl değerlendiriliyor o açık değil) en az 3 doğru istiyorlar. Open ended sorularından 1-2 tanesi sadece tek kelimelik cevaplar olabiliyor. Geri kalanlar da 4-5 kelimelik oluyor. Birazda topologiler konusunda bilgi verir misin, sınırları aşmadan neye benzediği( örneklerle karşılaştırma, (iexpert, certs, gibi ) konusunda mesela takıldığın konular içeren lab soruları çözdüysen, cisco da sınavda çıkan bu kısım senin çözdüklerinden çok farklı mıydı ya da sen biraz heyacan biraz da doc cd azizliği biraz da o konulardaki tecrübesizliğinden mi o kısımlardan kalmış oldun. Bu başlığın müdavimlerinden olacağım öncelikle şu 3( Tcp /ip volume I, II ve Cisco ccie 2007 3th edition) tane kitabi bitiriym ve writteni veriym.

Sana başarılar umarım kazanırsın.

Selam ,
    İlk önce sana bişiler söylemek istiyorum.
    open-ended question'lar senin bilgindeki yani CCIE seviyesindeki insanlar için hiç bişi olmaması gerekmekte.
    Diğer forumlarda yani yabancı forumlarda okunduğu gibi coğu cheat etmek istiyor.
    Hakkıyla almak gerekiyor diye düşünüyorum .
    Neden dersen hakkıyla alanların hakları eziliyor.
    Bunu da böle düşünmek gerekiyor.
    Herseyi cok iyi çalıştınmı bence open-ended question'lar sana vız gelmesi gerekir.
    Örnek vermek gerekirse Ip adreslemeyi, nasıl gözün kapalı subnetting ,süpernetting yapıyorsan diğer konularda da böyle olması gerekiyor diye düşünüyorum.
    Yanlış anlama illaki bazı adımlarda bişilere ihtiyac duyuyorsun.
    Hepsinide yutamazsın beşersin.
    Kısmetse Ağustosda Labdayım ...
    R&S ve Ardından Service Provider...

Teşekkürler...

e-mky Guest

yaman hocamtecrübelerini okuyunca bile coksey öğrendim.

ayrıca anlatımüsblubunda ayrıca bir keyif neyse ben henüz senin olduğun area ya cok uzağım ama bazı koularda bir kaçsey öğrenmek istiyorum. su anda ccna cert var. ve ccnp eğitimi ni tamalamama 1.5 ay kaldı yaniont kurunadevamediyorum. ve en kısa zamanda compozite girecem.

ondans onraki hedefim galiba ccsp olacak çünkü securitye büyük bir merakım var tabi daha sonra ise CCIE seurity hayalim olur.

sormakistediğim ccie security ccie r/s oranla dahamı zor. ne gibi zorlukları var. şu anda bunları sormamın bir anlamı yok pek konu kalabalığı yapıyorum belki.

ccna olarak daha tecrübesiz biriyim. ileriye dönük önerilerin nelerdir.
    tşkler.. şimdiden hayırlı olsun diyorum CCIE geçeceğinden şüphem yok.

Selam,
    Şöyle söylemek gerekirse CCIE CCIE'dir.
    Değişmez ilk önce Cisconun sayfalarını ve yenilikleri takip ediceksin .
    End-questionlar yanlış hatırlamıyorsam Security tarafında daha yürürlüğe girmedi.
    Neden olmasın .
    Sadece kendine güveniceksin ve Devamlı sıkılmadan , kasılmadan okucaksın.
    Bu iş böyle
    bazen senin kendi şirketinde yada etraftan hor görebilirler yılmıcaksın ,kasıcaksın kendini
    Hedefin olmalı ben bunu alıcam ama hakkıyla alıcam
    Biri sana örnek veriyorum GRE konfigurasyonunu yaptım ama şurda takıldım
    Anında görüntü yapman lazım.
    Diğer bir taraf ise olanakların şimdi inşallah olursun diyorum ama ilerde mesuliyet sorumluluklar ne yönde ilerler orası ayrı bir durum.
    Bu alanda sadece Cisco vendor çalışmıcaksın, diğer büyük vendörlerede bakman gerekiyor.
    Sebebi ise Beynin düşünme lobunu ve hareketini genişletiyorsun.
    Tirik noktalar cok var.
    Hep altan alıcaksın, Bir kelime öğrenmek için , Kücük konfigurasyon bile olabilir dinliceksin .
    CCIE ve/veya JCNIE bunlar böyle olması gerekiyor.
    Gerçekten hikaye yazabilirim arkadaşlar ...

TEŞEKKÜRLER...

e-mky Guest

çok tşkler.. bilgileriniz ve paylaşımlarınız için tabi bu benim hedefim bayağı bir uzun zmaan sonra gerçekleşebilecek seyelr simdi daha ccna olalı 3 ay olmadı önce ccnp sonra ccsp ardından ccie security bu sürec sanırım en az 3 senelik bir hedef . tşkler..

+ Konuyu Cevapla