CCIE Cisco Certified Internetworking Expert
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
CCIE Cisco Certified Internetworking Expert

Arkadasalar bilemiyorum aranizada CCIE, routing and switchinge kadar gitmek isteyeler varmi, bu baglamda neler yapabileceginizi belrtmeye calisacagim.... 1) CCNP duzeyinde asagi yukari net bilgileriniz olmasi lazim, yoksa bu duzeye gelmeye

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Arrow CCIE Cisco Certified Internetworking Expert

Arkadasalar bilemiyorum aranizada CCIE, routing and switchinge kadar gitmek isteyeler varmi, bu baglamda neler yapabileceginizi belrtmeye calisacagim....

1) CCNP duzeyinde asagi yukari net bilgileriniz olmasi lazim, yoksa bu duzeye gelmeye calisin....

2)CCIE yazili sinavini gecmek lazim..

3) www.cisco.com, ana sayfaniz olsun ve http://www.cisco.com/univercd/home/home.htm, her ogrenmek istediginizi burada bulabilirsiniz,

4) Cisco'nun www.ciscopress.com bolumunde hangi kitapalara ihtiyaciniz var bunlara gore bilirsiniz, eger paraniz varsa bazi iyibilinenlerini satin alin paraniz yoksa internette .PDF formatinda cogunu bilgisayariniza indirebilirsiniz. Mesala Cisco press TCI/IP Routing by Geoff Doyle, Cisco Press CCIE practical Studies Volume I ve Volume II

5) www.internetworkexpert.com bir Cisco learning partner,bu bolum biraz para isteyen bir istir (Eger bir firmada calisiyorsaniz, size CCIE icin sponsor olup olamayacani ogrenin, eger olurlarsa internetwork expert'ten WORKBOOK diye bilinen calisma kitaplarini satin alabilirsiniz, ayni zamanda bu siteden ONLINE RACK RENTAL, yane uzaktan Cisco makinalirnda pratik yapmak icin zaman "saat" satin alabilirsiniz vede 2 haftalik Video CCIE ogretim sinifi serisini alabilrsiniz).

6)www.ipexpert.com'da www.internetworkexpert'e benzer ama en iyisi bence internetwork expert, ayni zamanda www.netmasterclass.com diye bilinen siteden FRAME-RELAY CoD (Class On Demand) bu CD kesinlikle tavsiye edilir.

Unutmayin CCIE biraz daha para ve zaman isteyen bir isttir, Cisco Router ve Switchlerde pratik yapmak sarttir (Pratik hayati onem tasir).

Bu gereken malzemeleri belrtigim gibi internette arastirma yaparsaniz cogunu bedave bulabilrsiniz ama pratik mecburen ya makinalara ihtiyac ister yada ONLINE RACK RENTAl yapmaniz lazim.

Burner arkadasimiz, internetwork expert CCIE Routing and Switching Class on Demand v4'e bu forumda link vermis ve bu link enson canliydi.

CCIE Routing, Switching Notları

YAR BEN AGLAMYIN KIMLER AGLASIN
    Yaman

e-mky Guest

ben şu anda ccna ya baicam bitince ccvp ve ccsp de uzman olmakistiyorum her yer ccnp kaynıyor . diğer insnalardan fark ımız olmalı. en azından bizleri değerlendirriken bir anlmada farklı olduğumuz bir alan olmalı diye dşünüyorum zaten ccsp olan biri ccnp konusundakendini eiştirebilir. sonra mutlaka ccie için girişimlerim olacak elbette.öğrenmenin sınırı yok... bu şansı elde edipde denememek asla olmaz. ccie türkiyede kaç kişi varki.. 5 -10 olabileceğini düşünüyyorum.

Turkiyede 27, ama saniririm dunyada 45 kadar CCIE var
    Yaman

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Arrow

Alıntı yaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece 48 tane Türk CCIE var.

www.ilkertemir.com/ccie.html

Dünyadaki CCIE 'ler de Binlerle ifade ediliyor. Bir sayı vermek doğru değil sürekli update ediliyor vs.

vurgun Guest

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Arrow

vurgun hocam sanırım burdaki bile kesin sonuç değil.

Türkiye için 27 CCIE var demişler
    Aynı zamanda da
    Total of Wordwide CCIEs : 15658 ( last updated 11.14.207 )

Alıntı yaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DUNYADA 45 VAR DERKEN TURK CCIE'leri KASTETIM, TUM MILLETLERI DEGIL AMA 48 OLUMS OH NE GUZEL....NE GUZEL
    Yaman

vurgun Guest

Turk CCIE Olmaktan Gurur Duyacam

ercanusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Cisco dan az önce bir mail aldım sanırım ccie sınavının içeriği genişletiliyor, ilgilenenlere duyrulur ;

Cisco has revised the certification requirements for CCIE Routing & Switching (CCIE R&S)-the expert level certification for network engineers.

The new certification standards reflect the job skills employers look for at the expert level and are outlined on the Cisco Learning Network at CCIE R&S v4.0 written exam topics and CCIE R&S v4.0 lab exam topics. The revised CCIE R&S v4.0 exams are scheduled for release on October 18, 2009 and will immediately replace the currently available v3.0 exams.

To support the certification changes, the Cisco 360 Learning Program for CCIE R&S is being updated with new lessons on MPLS and Troubleshooting, additions to the instructor-led workshops, new lab exercises for self-paced practice, and new performance assessments. The Program is the only authorized expert training currently aligned to CCIE R&S v4.0. The program is delivered globally by Cisco Learning Partners .

Save the Date: Two Live CCIE R&S Certification Webinars, May 20, 2009
    Cisco will conduct two live webinars on Wednesday, May 20, 2009 covering enhancements made to the CCIE R&S certification and to the Cisco 360 Learning Program for CCIE R&S to align with the updates. Attendees can choose from calls at 8:00 AM and 7:00 PM PST. Click here to register.

For more information on the updates, the Cisco 360 Learning Program for CCIE R&S, and how to locate an authorized Learning Partner, access the Cisco Learning Network.

cableguy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

yeni programa mpls mı eklemişler?

+ Konuyu Cevapla